Organos de Goberno
Xunta de Goberno
Dona Elena Ampudia Aixendri
Decana Presidenta e representante do Colexio no Consejo Superior de los Colegios de Arquitectos de España
decana@coag.es
Dona Alicia Romaní Bóveda
Tesoureira-Contadora
tesorera@coag.es
Dona Elvira Carregado Pazos
Secretaria
secretaria@coag.es
Vogais
Dona Emma Noriega García
Vogal
vocal1@coag.es
Dona Ana Isabel Couto Pérez
Vogal
vocal2@coag.es
D. Ramón Montero Cereijo
Vogal
vocal3@coag.es
Dona Clara González Gil
Vogal en representación da Delegación de A Coruña
vocal.coruna@coag.es
D. Antonio Davila Alonso
Vogal en representación da Delegación de Vigo
vocal.vigo@coag.es
D. Roberto Costas Pérez
Presidente Delegación de A Coruña
Dona Carmen Figueiras Lorenzo
Presidenta Delegación de Lugo
D. Rafael Castro Armesto
Presidente Delegación de Ourense
D. Anselmo Villanueva Peón
Presidente Delegación de Pontevedra
D. Manuel Martínez Carazo
Presidente Delegación de Vigo
D. Ángel Cid Carballo
Presidente Delegación de Santiago
Dona Carmen Pérez Parapar
Presidenta Delegación de Ferrol
Comisión Executiva
A Xunta de Goberno na súa sesión 13/2019 de 12 de setembro, adoptou o acordo de crear unha Comisión Executiva da Xunta de Goberno para a resolución de asuntos de trámite, conforme ao previsto no art3. 35.1 dos Estatutos colexiais. Dita Comisión estará integrada por:
- A Sra. Decana.
- A Sra. Secretaria
- A Sra. Tesoureira
- Outros dous membros da xunta de goberno conforme á seguinte orde:
Mes inicio | Mes fin | Duración | Directivo/a |
Outubro 2019 | Marzo 2020 | 6 meses | Roberto Costas Pérez |
Emma Noriega García | |||
Abril 2020 | Setembro 2020 | 6 meses | Carmen Figueiras Lorenzo |
1º Emma Noriega García (3 meses) 2º Ana Isabel Couto Pérez (3 meses) |
|||
Outubro 2020 | Marzo 2021 | 6 meses | Rafael Castro Armesto |
Ana Isabel Couto Pérez | |||
Abril 2021 | Setembro 2021 | 6 meses | Anselmo Villanueva Peón |
Ramón Montero Cereijo | |||
Outubro 2021 | Marzo 2022 | 6 meses | Manuel Martínez Carazo |
1º Ramón Montero Cereijo (3 meses) 2º Clara González Gil (3 meses) |
|||
Abril 2022 | Setembro 2022 | 6 meses | Angel Cid Carballo |
Clara González Gil | |||
Outubro 2022 | Marzo 2023 | 6 meses | Carmen Pérez Parapar * |
Antonio Davila Alonso * |
*Os últimos integrantes da Comisión Executiva exercerán como tales ata a toma de posesión da nova Xunta de Goberno.
Xuntas Directivas
Delegación de A Coruña | ||
Presidente | D. Roberto Costas Pérez | presidente.coruna@coag.es |
Tesoureira | Dona Julia Álvarez García | tesorera.coruna@coag.es |
Secretario | D. Oscar Pedrós Fernandez | secretario.coruna@coag.es |
Delegación de Lugo | ||
Presidenta | Dona Carmen Figueiras Lorenzo | presidenta.lugo@coag.es |
Tesoureira | Dona Mónica Folgueira Cobas | tesorera.lugo@coag.es |
Secretario | D. Raúl J. Veiga Lamelas | secretario.lugo@coag.es |
Delegación de Ourense | ||
Presidente | D. Rafael Castro Armesto | presidente.ourense@coag.es |
Tesoureira | Dona Marta Feijoo Gil | tesorera.ourense@coag.es |
Secretario | D. Abel Mares González | secretario.ourense@coag.es |
Delegación de Pontevedra | ||
Presidente | D. Anselmo Villanueva Peón | presidente.pontevedra@coag.es |
Tesoureiro | D. Carlos Berride Abalo | tesorero.pontevedra@coag.es |
Secretaria | Dona María Luisa Pierres López | secretaria.pontevedra@coag.es |
Delegación de Vigo | ||
Presidente | D. Manuel Martínez Carazo | presidente.vigo@coag.es |
Tesoureira | Dona Sonia Mª Alvarado Peitieiros | tesorera.vigo@coag.es |
Secretaria | Dona María Mariño de Oya | secretaria.vigo@coag.es |
Delegación de Santiago | ||
Presidente | D. Ángel Cid Carballo | presidente.santiago@coag.es |
Tesoureira | Dona Carmen Rey López | tesorera.santiago@coag.es |
Secretaria | Dona Susana Rodríguez Carballido | secretaria.santiago@coag.es |
Delegación de Ferrol | ||
Presidenta | Dona Carmen Pérez Parapar | presidenta.ferrol@coag.es |
Tesoureiro | D. José Manuel López Leira | tesorero.ferrol@coag.es |
Secretaria | Dona María de la Concepción Laborda Alberto | secretaria.ferrol@coag.es |
As Comisión, Grupos de Traballo e Servizos colexiais teñen a seguinte organización:
Comisión/Servizo | Compoñentes e responsables |
Comisión de Concursos colexial | D. Antonio Davila Alonso (Responsable) |
Comisión de Cultura, Publicacións e Sociedade | Dona Emma Noriega García (Responsable) Dona Ana Isabel Couto Pérez Dona Clara González Gil |
Comisión de Formación | D. Ramón Montero Cereijo (Responsable) Dona Elena Ampudia Aixendri D. Manuel Martínez Carazo |
Comisión de Urbanismo, Territorio e de Administración Local e Función Pública | Dona Ana Isabel Couto Pérez (Responsable) Dona Emma Noriega García D. Anselmo Villanueva Peón |
Comisión de Visado Colexial | D. Ramón Montero Cereijo (Presidente) D. Ánxo de la Puente Fernández D. Antonio Freire Romero |
Grupo de traballo sobre asuntos de xénero | Dona Elvira Carregado Pazos Dona Carmen Figueiras Lorenzo |
Representante da Xunta de Goberno na Agrupación de Arquitectos Peritos e Forenses | Dona Alicia Romaní Bóveda |
Responsable da xestión de ofertas colectivas para colexiados | Dona Carmen Pérez Parapar |
Servizo de Deontoloxía | D. Antonio Davila Alonso |
En canto aos representantes designado polo COAG en outros organismos, son os seguintes:
Organismo | Acordo | Representante/s |
Comisión Asesora do Patrimonio Histórico de Santiago | Xunta de Goberno 1/2022 |
D. Gonzalo Alonso Núñez (Titular) Dona Carmen Rey López (Suplente) |
Comisión BIM do CSCAE | Xunta de Goberno 13/2019 | D. José Antonio Vázquez Rodríguez |
Comisión Mixta de Seguimento do Convenio de Colaboración coa Universidade da Coruña para xestión delegada de servizos científicos, técnicos, artísticos ou docentes | Xunta de Goberno 13/2019 |
Dona Clara González Gil D. Roberto Costas Pérez |
Comisión Superior de Urbanismo de Galicia | Xunta de Goberno 13/2019 | Dona Ana Isabel Couto Pérez |
Comisión Técnica da Fundación DOCOMOMO | Xunta de Goberno 13/2019 | D. Fernando Agrasar Quiroga |
Comisión Técnica Municipal para a Protección de Bens Culturais do Concello de Ourense | Xunta de Goberno 1/2020 |
D. Enrique Urdiales de Santiago (Titular) D. Rafael Castro Armesto (Suplente) |
Comisión Técnica do Patrimonio Histórico Municipal do Concello de Cambados | Xunta de Goberno 13/2019 | D. Anselmo Villanueva Peón |
Coordinación da Agenda de Arquitectura CSCAE | Xunta de Goberno 13/2019 | Dona Elvira Carregado Pazos |
Foro Liceo de Ourense | Xunta de Goberno 13/2019 | D. Alberto de Paula Prieto |
Mesa pola mobilidade sostible da Coruña | Xunta de Goberno 16/2019 |
D. Roberto Costas Pérez (Titular) D. Óscar Pedrós Fernández (Suplente) |
Observatorio da Vivenda de Galicia | Xunta de Goberno 13/2019 | Sección social: Dona Clara González Gil |
Sección de financiamento e intermediación inmobiliaria: D. Rafael Castro Armesto | ||
Sección técnica e de calidade na edificación: D. Angel Cid Carballo |
||
Unión de Agrupaciones de Arquitectos al Servicio de las Administraciones Públicas | Xunta de Goberno 13/2019 | Dona Elvira Carregado Pazos |
Xurado de Expropiación de Galicia | Xunta de Goberno 8/2022 |
Dona Eva Filgueira García (Titular) Dona Patricia López González (Suplente) |
Xurado Provincial de Expropiación da Coruña | Xunta de Goberno 5/2022 |
D. Carlos Otero Schmitt (Titular) Dona Natalia López Luaces (Suplente) |
Unión de Agrupaciones de Arquitectos Urbanistas de España | Xunta de Goberno 9/2021 | Dona Ana Isabel Couto Pérez |
Representante na Xunta Consultiva en Materia de Ordenación do Territorio e Urbanismo da Consellería de Medio Ambiente, Territorio e Vivenda | Xunta de Goberno 4/2022 | Dona Ana Isabel Couto Pérez |
Comité Asesor de Habitabilidade | Xunta de Goberno 5/2022 |
Dona Clara González Gil (Titular) D. Eduardo Alonso Lois (Suplente) |
Xunta directiva da Agrupación de Arquitectos peritos e forenses
contacto: directiva.aapf@coag.es
Presidente: D. Marcelino César Jiménez López
Secretaria: Dona María Engracia Balayo Caamaño
Tesoureira: Dona Patricia López González
Representantes por delegacións colexiais:
A Coruña: Dona María Engracia Balayo Caamaño
Lugo: Dona Patricia López González
Ourense: D. Manuel Hermida Rodríguez
Pontevedra: D. Antonio Vázquez Rosales
Vigo: D. Marcelino César Jiménez López
Santiago: D. Carlos A. Otero Schmitt
Ferrol: Dona Patricia Figueira Fornos